Hírek

Ingyenes továbbképzések

Öt vidéki és egy fővárosi továbbképzés testnevelőknek, ingyenesen!

A 2018-as év első három hónapjában az Oktatási Hivatal által akkreditált képzéseink immár ingyenesen érhetőek el a pedagógusok számára. A Klebelsberg Központ és a Magyar Diáksport Szövetség is támogatja Szövetségünket, így immár reálisnak tűnik a cél: 2019. év végéig országszerte 1000 Ultimate frizbi témában továbbképzett Testnevelő hazánkban.

Veszprém - március 10-11.

Jelentkezés és részletes információk: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

2. Diákolimpia (beszámoló)

Második alkalommal került megrendezésre az Ultimate frizbi Diákolimpia.

A tavalyi évhez hasonlóan a fővárosi Goldball Sporttelep adott otthont a rendezvénynek, ahol öt fős vegyes (lány, fiú) csapatok mérték össze tudásukat az Országos Döntőben.

43 iskola 69 csapattal, közel 700 gyerekkel vett részt a megmérettetésen, négy korcsoportban.

A tavalyi debütálással ellentétben, ezúttal már előzetes erőviszonyokat is lehetett sejteni, s valóban szemmel látható volt azon iskolák/csapatok fejlődése, melyek már az előző tanévben szereztek versenyrutint.

Az idén először megrendezett II. korcsoportos versenyben a gyáli Ady és a nyíregyházi Apáczai kimagasodott a mezőnyből, végül szoros küzdelemben előbbi szerezte meg az első helyezést.

A III. korcsoportban is a Gyáliak diadalmaskodtak, még meggyőzőbb fölénnyel.

A IV. korcsoportban is papírforma szerint alakultak a felsőházi eredmények, a várpalotai Vásárhelyi Tagiskola döntőzött az óbudai Fodros iskola ellen. A két csapat nagyon jól ismeri egymást, mivel a B.U.B.I. versenysorozat állandó rásztvevői ( a Gyáliakhoz hasonlóan). A magas színvonal egyértelmű jele volt, hogy a vidéki csapat a zónavédekezésének köszönhetően tudta felülmúlni a Fodrost!

A középiskolás korcsoportban is a legesélyesebbek kerültek a legjobb négy közé. A két debreceni iskola csapatait a két fővárosi győzte le az elődöntőben. A finálét végül a Fazekas nyerte a Németh László Gimnázium ellen. (A négy elődöntős csapatban a 2016. évi U19-es válogatott játékosok is feltűntek, a játék színvonalára itt sem lehetett panasz.)

Külön kiemelendő a Győr-Moson-Sopron megyeiek teljesítménye. Az idei tanévben került sor akkreditált képzésre a Nyugat-duntántúli megyében, melyen részt vett testnevelők közül hárman be is nevezték csapataikat a Döntőre. Nemcsak tisztesen helyt álltak a többségében egyévnyi fórral rendelkező iskolákkal szemben, de mindhárom iskola remek eredményt és nagyon sportszerű játékot produkált. A legkisebbek között a soproni Deák téri iskola csak pár ponttal csúszott le a dobogóról. Míg a IV. korcsoportan a két győri iskola, a Móricz és az Arany is bejutott a legjobb 8 közé!

A Magyar Frizbi Szövetség a tavalyi sikeres szervezés megismétlését követően komoly lépésről döntött: a 2017/2018-as tanévben az Ultimate Diákolimpia verseny regionális fordulókkal fog kezdődni, s az országos döntőbe korcsoportonként és divízónként csak 8-8 csapat jut majd be.

A VI. korcsoportban külön fiú és lány divíziók lesznek, az I. és II. korcsoportban marad a vegyes (lány, fiú) divízió, míg a III. és IV. korcsoportokban mind a vegyes, mind pedig a nemenként divízók meghirdetésre kerülnek majd. Így jövőre összesen 5 korcsoportban 10 divízóban hirdetjük majd ki a Diákolimpia Országos Bajnok címet!

Az idei résztvevőknek gratulálunk, a jövő évre pedig sikeres felkészülést kívánunk Mindenkinek!

Címvédés a MEFOB döntőben

Idén harmadik alkalommal került megrendezésre az Ultimate frizbi MEFOB

A versenynek ezúttal a Semmelweis Egyetem adott otthont a X. kerületi Zágrábi utcai Sporttelepen.

Az előzetes esélylatolgatásoknak megfelelően a Debreceni Egyetem és a Testnevelés Egyetem kezdte legmeggyőzőbben a tornát, mindkét csapat hibátlan játékkal nyerte csoportküzdelmeit.

A helyosztók során a tavalyi szervező Budapesti Gazdasági Egyetem szerezte meg az 5. helyet az ELTE előtt. A bronzmérkőzésen óriási hangulat mellett a Testnevelési Egyetem nyert, minimális különbséggel a Semmelweis Egyetem csapata előtt.

A döntő hallatan izgalmakat hozott. Mind a DE, mind a TE felnőtt válogatott játékosokat is tudott a soraiban, a pillanatnyi lelki állapoton múlt a győzelem. A Debreceniek többször vezettek a finál során, pár perccel a vége előtt 4:3-mal például. A TE egyenlíteni tudott, s végül hosszabbításban dőlt csak el a mérkőzés: mindkét csapatnak több alkalma is nyílt a győztes pontért támadni, végül a Testnevelés Egyetem csapatkapitánya, Szabó Ancsa kapta el az aranyérmet és címvédést érő korongot.

A Semmelweis csapatának nem csak a szervezést köszönjük, de egyben gratulálunk a nagyon sportszerű és látványos játékához is. Az orvospalánták idén februárban vehették fel első alkalommal a sportágat testnevelés órai tantárgyként, s máris érem közelébe kerültek – megráncigálva pár rutinos oroszlán bajuszát.

2017. évi játékos adatbank

MFSZ játékos adatbank:

Adatbank_2017

2017. évi versenyengedélyek alapján elkészült és folyamatosan frissülő játékos adatbank 2017. március 31-étől online elérhető.

Az adatvédelmi szempontból nyilvános további adatokról a Versenybizottság elnökénél (Lauter Szilvia),

vagy a szövetség hivatalos e-mailcímén ( Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ) érdeklődhetnek.

Köszönjük!

Személyi és koncepcionális változások

Tisztelt Látogató!

A Magyar Frizbi Országos Sportági Szakszövetség 2017. március 1-jén fontos személyi és stratégiai változásokon ment át.

Sportnyelven szólva az MFSZ új Elnökséggel, Versenybizottsággal és Ellenörző Testülettel fut neki a saját maga által magasra tett lécnek.